Vyberte svůj státVyberte svůj stát
Česká republika - bytové

Jak udržovat podlahu

 

 Všechny naše podlahy jsou navrženy tak, aby jste z nich měli požitek. Díky vylepšeným technickým vlastnostem a povrchové úpravě je velmi jednoduché o ně pečovat. Přesto je však nutné trocha péče a pozornosti, aby vypadaly stále dobře a měly delší životnost.

  

Dokončovací práce                                                                                                                 Pokud jste dokončili instalaci podlahy je nutné ji ještě vyčistit před stěhováním  nábytku. U vinylu to znamená vytřít podlahu vlhkým hadrem, teplou vodou a odpovídajícím čističem. Pro laminátové a dřevěné podlahy pouze zamést zbylé nečistoty nebo očištění celé plochy vlhkým hadrem pro odstranění posledních malých nečistot. Pak už se můžete nastěhovat.

Suché čištění                                                                                                                           Pro většinu z nás platí nechat čištění podlahy až do doby, kdy už je to nezbytně nutné. Avšak čím déle každodenní nečistoty zůstávají na povrchu, tím vice nečistot na něm ulpývá. Takže pravidelný rychlý úklid je vice efektivní než velký úklid jednou za měsíc. Tím udržíte vaši podlahu ve velmi dobrém stavu a mnohem délé funkční.     

Vinyl                                                                                                                                 Udržíte v nejlepším stavu zametáním jemným smetákem nebo vysáváním a pravidelným vytíráním vodou s přídavkem neutrálního čistícího prostředku.
 

Laminátovépodlahy                                                                                                        Vysávejte nebo stírejte suchým mopem. Ideální čištění je každé dva týdny setřít podlahu vlhkým  (ne mokrým) mopem v kombinaci se sprejováním čistícího přípravku na laminát. Poté rychlé sestření vlhkým mopem nebo hadrem.

 

Dřevěné podlahy  Jediné co potřebujete pro udržování vaší dřevěné podlahy v dobrém stavu je leštící hard nebo smeták. Jednou za čas setřete podlahu vlhkým (nikdy mokrým) hadrem a čističem na dřevěné podlahy z naší široké nabídky. Náš “Bioclean” je excelentně šetrný k životnímu prostředí.

 

Čištění skvrn

Narozdíl od některých podlahových krytin, jako například koberec, jsou naše produkty ošetřeny proti vznikům skvrn. Nepoškodí se pokud upustíte tekutiny, jídlo, barvu atd., ale přesto je nejlepší vyčistit podlahu co nejříve. Použijte suchý hard a doporučený čistící prostředek. Vždy si nejprve přečtěte návod výrobce před použitím čistícího prostředku a nikdy jej nenanášejte přímo na podlahu.