Inovace

Inovace

Sto osmdesát odborníků v našich 24 vývojových a výzkumných laboratořích po celém světě se každodenně snaží vytvářet pro naše zákazníky hodnotu v podobě moderních podlah a služeb. Jejich cílem je zajistit příjemné prostředí pro život, které by bylo ekologicky příznivé, upravitelné podle osobních potřebpropojené interaktivní.

 

Inovujeme pro lidi i planetu

Uplatňování zásad cirkulárního návrhu v uzavřeném cyklu na základě myšlenky Cradle to Cradle® (z kolébky do kolébky) nás nutí přemýšlet jinak – z jednorázového využití a likvidace zdrojů přecházet na jejich opakované využití a zároveň zásadně proměňovat způsoby, jimiž svoje výrobky konstruujeme a vyrábíme.

Máme-li plnit své cíle v oblasti ochrany životního prostředí a dodržovat stále přísnější regulační požadavky, a přitom si udržet kvalitu produkce, musíme neustále inovovat. S hrdostí můžeme prohlásit, že v oboru naší činnosti se nám často dostává uznání za úspěchy při formování ekologických standardů i uznání naší vedoucí pozice v oboru podlah.

 

Příklady našich zásadních ekologických inovací:

  • První vinylová krytina bez obsahu ftalátů na trhu

  • První řada kobercových dlaždic oceněná zlatým certifikátem Cradle to Cradle® – produktová řada DESSO

  • První výrobce linolea oceněný zlatým certifikátem Cradle to Cradle® za LINOLEUM VENETO ESSENZA

  • Jediná řada termoplastových podlahovin na trhu oceněná zlatým certifikátem Cradle to Cradle™ - IQ ONE 

  • Všechny naše podlahy obsahují výrazně menší množství těkavých organických sloučenin, než požadují normy EU (konkrétní hodnoty jsou uvedeny ve všech popisech výrobků)

 

Inovace pro tvorbu jedinečných prostorů

Proměna prostor s novou podlahou může zlepšit kvalitu života, protože do interiéru vnese krásu, pohodlí a celkovou pohodu. Toho lze dosáhnout vývojem nových výrobních technik a materiálů, rozšířením palety barev a textur nebo díky vyšší flexibilitě k personalizaci anebo rovnou přizpůsobení na míru.

TECHNICKÉ INOVACE

K našim nejnovějším technickým inovacím u vinylových krytin v rolích patří první technika mechanické embosáže pro maximálně realistické podání vzhledu dřeva, co největší plochy bez opakování vzoru na trhu a efekt dlouhých prken, který je v současné době u dřevěných podlah trendem.

PERSONALIZACE

Díky práci s tvary, barvami a materiály dospěly naše týmy inovátorů a návrhářů k hravému přístupu k navrhování podlahových vzorů s kombinacemi různých prken, dlaždic, vinylu, koberců a podobně. Tyto různé možnosti jsou vzájemně slučitelné a snadno se sestavují – podlaha se tak stává novým hřištěm.

PŘIZPŮSOBENÍ NA MÍRU

Aby bylo možné sloučit kreativní přístup našich návrhářů s požadavky našich zákazníků na vizuální identitu značky, vymysleli jsme způsoby, jak jim personalizaci usnadnit. Nabízíme několik služeb s pomocí digitálních aplikací, které pomáhají přenést nápady na podlahu: vytvoření loga nebo typické podlahy pomocí našich návrhových nástrojů Floorcraft a možnost nechat si je vyříznout z vinylové krytiny pomocí precizní řezačky, nebo si pomocí on-line aplikace Desso upravit koberec AirMaster®.

 

Inovujeme, abyste se mohli napojit na naše podlahy

Propojené povrchy představují revoluci co do potenciálu podlah a jejich poměru k uživatelům. Naše inovace v oboru interaktivních povrchů položily základ pro oceňovaný systém FloorInMotion, který detekuje pády, odchody z místnosti či narušení klidu pacientů v nemocnicích a domovech péče o seniory, anebo vedly k našemu řešení Luminous Carpets™, které kombinuje na světlo reagující koberec s diodovým osvětlením a může zobrazovat grafiku a texty na pouhý dotek chytrého telefonu nebo tabletu.