NÁZOR PROFESIONÁLNÍ BLOGERKY ZABÝVAJÍCÍ SE DESIGNEM INTERIÉRŮ

NÁZOR PROFESIONÁLNÍ BLOGERKY ZABÝVAJÍCÍ SE DESIGNEM INTERIÉRŮ

Co se vám vybaví, když se řekne „vinylová podlaha“?

Moderní styl, se kterým se snadno žije, a hodně trendy.


Myslíte automaticky na vinyl, když navrhujete zařízení bytu? 

Samozřejmě! Vinylové krytiny jsou dobrý prostředek, jak dodat místnosti styl za dostupnou cenu, hlavně proto, že existuje široká škála vzorů včetně napodobenin kamene, dlaždic i dřeva.


O jakých vzorech vinylových podlah uvažujete?

Vinylové podlahy se snadno čistí a jsou velmi odolné, takže jsou přitažlivé v jakémkoli vzoru. Umím si jejich použití velmi dobře představit v mnoha různých prostředích. Například v kuchyni ve stylu „amerického bufetu“ s výraznou černobílou šachovnicí na podlaze, ve skandinávském obývacím pokoji s krásnou podlahou z ‚vinylového dřeva‘ nebo ve velmi moderní a stylové koupelně s efektem velkých tmavých dlaždic.


Jaký nábytek, doplňky a materiály byste kombinovala s vinylovou podlahou? 

Jsem velkou příznivkyní severského stylu – takže zbožňuji vinylové podlahy se vzhledem bílých parket. Ale jsem i fanynka koberečků, takže bych asi použila nějaký pěkný poblíž pohovky, aby vznikl takový útulný koutek na zimu. I když vinylové podlahy mají proti dlaždicím tu výhodu, že nejsou na dotek chladné, obytný pokoj vždy působí vstřícněji, když je v něm nějaký větší kobereček. Do oken bych ještě přidala pár bambusových rolet a spoustu svíček, abychom si letos v zimě severský styl opravdu užili!


Jaké jsou hlavní výhody vinylu? 

Kromě velmi široké škály vzorů, která doplňuje všechny potřebné dekory (od imitace dřeva po dlaždice či mozaiky a každý odstín tmavých i jasných barev), mě na vinylové podlaze nejvíc přitahuje snadnost montáže a každodenního úklidu a péče. Mnohem více se hodí pro náš rušný životní styl. Nejsem moc dobrá domácí kutilka a zoufale mi chybí trpělivost! Vinylové podlahy také usnadňují změnu vzoru po letech a jsou mnohem méně křehké než jiné typy krytin – dokonce i dlaždice.


Máte pro vinylové podlahy slabost? 

Nijak zvlášť! Rozjela jsem svůj vlastní malý podnik se samolepicími dekoracemi na zeď, takže vinyl používám každý den. Velmi dobře tedy vím, jak trvanlivý je a jak snadno se s ním žije.