VYBÍRÁME PODLAHU OD MÍSTNOSTI K MÍSTNOSTI

VYBÍRÁME PODLAHU OD MÍSTNOSTI K MÍSTNOSTI

Volba nové podlahy je velmi vzrušující a správné rozhodnutí o typu podlahy je velmi důležité. Vzorů a druhů povrchu je k dispozici tolik, že to celé může být trochu matoucí. Chcete-li si tento úkol usnadnit, dodržujte následující jednoduché instrukce:

1 – Zvolte místnost, v níž budete pokládat novou podlahu.
2 – Přečtěte si naše 3 hlavní kritéria pro volbu podlahy do místnosti.
3 – Přejděte do našeho webového nástroje Find Your Floor (Najděte si podlahu), vyhledávejte a srovnávejte možnosti.
 

Podlaha do vstupních prostor

Odolnost: na podrážkách bot snadno zvenku přinesete písek a drobné kamínky, které mohou podlahu značně poškodit, a proto je zapotřebí zpevněná povrchová úprava.

Snadné čištění: na podzim a v zimě budete možná muset uklízet každý den. Samočisticí podlahy sice neexistují, některé podlahy se však uklízejí snáze a jiné obtížněji. 

Vzhled: příležitost udělat první dojem už podruhé nedostanete.
 

Podlaha do obývacího pokoje

Vzhled: zde se schází rodina, zde se bavíte, proto zvolte podlahu, u níž máte jistotu, že vás bude těšit dlouhou dobu. 

Odolnost: tato místnost je hodně využívaná, vyberte tedy krytinu, která odolá zubu času a neopotřebuje se příliš rychle.

Akustické vlastnosti: protože se jedná i o přijímací místnost, zvažte také akustické vlastnosti podlahy a možnost tlumení hluku. 
 

Podlaha do kuchyně

Odolnost: kuchyň bude nejspíš hodně rušná místnost, kde může občas na zem upadnout i nádobí, které podlahu poškodí, proto volte trvanlivou a nárazuvzdornou krytinu.

Odolnost vůči skvrnám: jistě chcete, aby na vaši rajskou omáčku vzpomínali navždy vaši hosté, nikoli vaše podlaha – volte tedy skvrnám odolný a snadno omyvatelný povrch. 

Vzhled: kuchyně se stávají součástí denního obytného prostoru, měly by tedy být funkční, ale zároveň odrážet individuální styl a osobnosti obyvatel bytu. 
 

Podlaha do ložnice

Ticho: ložnice je vaše skrýš, proto dbejte, aby vás nová podlaha dobře izolovala od hluku. 

Pohodlí: ložnice by měla být útulná a příjemná, zajímejte se tedy o tepelné vlastnosti podlahy. 

Klid a pohoda: uklidňující vzory a jemné, neutrální barvy vytvoří klidné prostředí.
 

Podlaha do koupelny

Vodotěsná: to je u podlahy v koupelně nutnost. Nezapomeňte si přečíst specifické pokyny k montáži a utěsnění podlahy a dbejte na nepropustnost.

Snadné čištění: zvolte povrch, který se jednoduše uklízí a jehož údržba vám zabere co nejméně času.

Pohodlí: nikdo nechce vystoupit z horké sprchy na studenou podlahu, takže si ověřte i tepelné vlastnosti podlahy.
 

Podlaha na hraní

Odolnost: děti by si měly hrát, tvořit a objevovat. Pro podlahu to znamená škrábance, skvrny a šrámy. Postarejte se o to, aby v těchto výzvách vaše nová podlaha obstála.

Čistota: malé děti se hodně batolí po zemi, proto jim potřebujete zajistit co nejčistší prostředí, které je pokud možno bezprašné. Nejlepším hřištěm pro všechny děti je hladká podlaha, která se snadno uklízí.

Pohodlí: většina dětských her se odehrává na podlaze, berte proto v úvahu jak akustické, tak tepelné vlastnosti podlahových krytin.